Nasze kajaki to:
Kajak Wigraszek 399 to prosty kajak jednoosobowy, wykonany z laminatu PS jego zaletą niewątpliwie jest to że posiada aż 3 luki bagażowe, z czego jeden za plecami kajakarza jest hermetyczny. Przedni luk o pojemności 50l i tylni mieszczący 70l bagażu. Dodoatkowo dzienny schowek hermetyczny, na kanapki, telefon czy aparat o pojemności 20l. Długość - 399cm Szerokość max - 64cm, Waga - 18kg

Kajak Wigraszek 471 to kajak który posiada jeden luk bagażowy o pojemności 75l , oraz dzienny schowek hermetyczny, na kanapki, telefon czy aparat o pojemności 20 l jest, to kajak szybki, lekki i bardzo zwrotny. Waży 26 kg. Docenimy to w szczególności gdy pojawi się potrzeba przeniesienia kajaka na szlaku celem ominięcia przeszkody


Kajak RTM BRIO to dwuosobowy, polietylenowy, rekreacyjno-turystyczny kajak francuskiego producenta ROTOMOD. Ceniony ze względu na szczególną trwałość i komfort pływania. Wyposażony w trzecie siedzenie dla dziecka. Nowoczesny wygląd oraz stabilność na wodzie sprawia, że jest to jeden z najbardziej lubianych kajaków. Długość 3,95 m, Szerokość 0,83 m, Waga 33 kg Wyporność - 230 kg.

PRODIGY II dwuosobowy kajak firmy PERCEPTION.
Zaprojektowany został tak, aby zapewnić komfort pływania z rodziną, czy partnerem. Jest wyposażony w bardzo wygodne siedzenia. Zarówno siedzisko jak i oparcie pokryte są neoprenem. Konstrukcja kajaka zapewnia bezpieczeństwo i przyjemność pływania. Polecany w szczególności dla początkujących kajakarzy. Materiał Polietylen, waga 33 kg

Kajak ARGO 120 XP Pelican, lekki, rekreacyjny kajak zbudowany na wielowarstwowym kadłubie. Bardzo stabilny i łatwy do prowadzenia. Wykonany z najwyższej jakości materiału RAM-X PREMIUM. Zastrzeżony materiał wielowarstwowy RAM-X PREMIUM jest wykonany z wyjątkowo trwałego polietylenu o wysokiej masie cząsteczkowej (HMWPE). RAM-X ™ PREMIUM zapewnia większą sztywność niż standardowy polietylen, dzięki zastosowaniu żywicy w górnej warstwie. Taka konstrukcja kajaka, pozwala dostarczyć tą samą niesamowitą wytrzymałość w lżejszym, sztywniejszym i silniejszym kajaku, którym łatwiej wiosłować, manewrować oraz wygodnie transportować. Bardzo wygodny. To po prostu mercedes wśród kajaków jednoosobowych.SPŁYWY WYCENIAMY INDYWIDUALNIE

Zadzwoń, a pomożemy wybrać najbardziej optymalny do spływu odcinek rzeki Bug dostosowany do twoich oczekiwań i możliwości.
Pomagamy także w organizacji spływów kajakowych po rzekach Ukrainy m.in. po Racie i Sołokiji - dopływach rzeki BUG. Więcej informacji pod numerem telefonu 606857117. oferta skierowana dla grup minimum 10 osób.


Regulamin wypożyczalni

Właścicielem wypożyczalni kajaków w Kryłowie jest firma "KAJAKIBUG.PL"

1. Kajaki może wypożyczyć tylko osoba pełnoletnia, która zobowiązana jest do podpisania UMOWY WYNAJMU zawierającej dane obu stron, oraz informacje o rodzaju i liczbie powierzanego sprzętu oraz klauzulę:

Firma „KAJAKIBUG.PL” nie ponosi żadnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo Najemcy. Najemca ponosi pełną odpowiedzialność za wypożyczony sprzęt i sposób jego użycia oraz zobowiązuje się pokryć straty związane z jego zgubieniem bądź zniszczeniem. W przypadku wynajmu kajaków nie występujemy w roli "organizatora spływu", co oznacza między innymi, że nie zapewniamy instruktorów i ubezpieczenia. Właściwy przebieg spływu oraz dbanie o bezpieczeństwo, zachowanie trzeźwości i zakładanie kamizelek asekuracyjnych spoczywa na wypożyczających kajaki.

2. Nie wypożyczamy sprzętu pływającego osobą których stan wskazuje na to, iż znajdują się po użyciu alkoholu lub innego środka o podobnym działaniu w takim przypadku pobrane wcześniej zaliczki nie będą zwracane.!!!

3. Kajaki wypożyczamy według cen podanych w cenniku. Finalny koszt zależy od ilości wypożyczonych kajaków, liczby dni i kosztów ewentualnego transportu kajaków i in.

4. Minimalnym okresem najmu jest spływ na tzw. „ krótkim odcinku”. Kajaki wypożyczone o 14.00 i zabrane kolejnego dnia o 13.00 to kajaki wynajęte na dwa dni.

5. Warunkiem rezerwacji jest wpłacenie zaliczki. Kwota zaliczki nie przekracza 30% szacowanych kosztów i powinna być wpłacona na konto firmy
„KAJAKIBUG.PL” Paweł Leśniak
22-554 Trzeszczany Pierwsze; Zadębce 50
SANTANDER BANK nr 35 1090 2590 0000 0001 4786 8010


6. Prosimy o przemyślaną rezerwację - sugerujemy sprawdzenie prognozy pogody na czas planowanego spływu. Rezerwując kajaki ustalamy telefonicznie lub mailowo wszystkie szczegóły tzn; ilość kajaków, planowaną trasę, miejsce i godzinę podstawienia kajaków, - parking itp.. Ustalenia dokonywane są tylko z jedną osobą reprezentującą grupę, zmiany ustaleń tylko w wyjątkowych sytuacjach.

7. Sprzęt powinien zostać zwrócony czysty, w stanie niepogorszonym i umożliwiającym jego natychmiastowe wypożyczenie. Nie pobieramy kaucji za mycie kajaków czy też pranie kapoków, jednakże liczymy na kulturę osobistą uczestników spływu i przestrzeganie dobrych, zwyczajów.

8. Kajaki dostarczamy w umówione miejsce o ustalonej godzinie. Miejsca i godziny odbioru kajaków najczęściej nie da się precyzyjnie zaplanować, wtedy czekamy na Państwa sygnał telefoniczny, jednakże przyjmujemy maksymalnie 4 godziny na pokonanie „krótkiego odcinka” i maksymalnie 9 godzin na pokonanie „długiego odcinka”. Jeżeli wypożyczony sprzęt nie zostanie oddany w maksymalnym przewidzianym czasie dla danego odcinka (4 h - "krótki", 9 h - "długi" ) naliczamy 10 zł za każdą rozpoczętą godzinę opóźnienia.

9.Oferujemy bezpłatny parking na terenie wypożyczalni w Kryłowie przy ul Krótkiej. Zawsze staramy się doradzić najwygodniejsze i najtańsze rozwiązanie. Podstawowe zasady obowiązujące na spływach Bugiem granicznym.

Podstawowe zasady obowiązujące na spływach Bugiem granicznym

Dla osób, które podejmą się samodzielnego spływu. rzeką graniczną BUG przedstawiamy podstawowe zasady których przestrzeganie pozwoli na bezpieczne i bezproblemowe dotarcie do celu.

1. Każdy spływ kajakiem należy zgłosić do właściwej miejscowo Placówki Straży Granicznej na min. 2 godziny przed rozpoczęciem. Obowiązek zgłoszenia spływu do Straży granicznej ciąży na najemcy/ organizatorze spływu

2. Wszelkie zmiany w planie spływu w tym nieprzewidziany postój zawsze należy zgłosić telefonicznie do najbliższej Placówki Straży Granicznej.

3. Zawsze należy płynąć po lewej stronie rzeki Bug, nie przekraczając głównego nurtu, który stanowi granicę Polsko-Ukraińską. Zasada jest prosta, jeżeli nie wiesz gdzie płynąć – zawsze skręcaj w lewo.

4. Uprawianie turystyki kajakowej na wodach granicznych możliwe jest tylko w dzień (pół godziny po wschodzie - można rozpocząć spływ i pół godziny przed zachodem słońca należy spływ zakończyć)

5. Zabronione jest kąpanie się w rzece granicznej zarówno podczas spływania jak i podczas postojów.

6. Organizator imprezy/najemca sprzętu pływającego jest odpowiedzialny za prawidłowy przebieg spływu i wypożyczony sprzęt.

7. Podczas całego spływu wszyscy uczestnicy bezwzględnie muszą mieć założone kamizelki asekuracyjne - nie służą one do siedzenia !!! do siedzenia wypożyczamy specjalne siedziska:)

8. Nie należy hałasować i pozostawiać śmieci.

9. Osoba niedoświadczona w spływach rzecznych musi być w kajaku z doświadczonym kajakarzem.

10. Osoba cięższa zawsze siedzi z tyłu, osoba niedoświadczona z przodu.

11. Niedopuszczalne jest pływanie kajakiem pod wpływem alkoholu lub środków o podobnym działaniu – spowalnia to reakcje człowieka i ogranicza zdrowy rozsądek.

12. Staraj się omijać z daleka powalone drzewa, zatory i konary, nie próbuj się przy nich zatrzymywać ani ich łapać – grozi to wywrotką.

13. Zwróć uwagę na odpowiednie ubranie, które nie może krępować ruchów i być zbyt ciężkie. Sugerujemy aby zabierać: czapkę, koszulkę, kurtkę przeciwdeszczową, lekkie buty, okulary przeciwsłoneczne, olejek do opalania, środek przeciw komarom, specjalny woreczek na telefon komórkowy lub zwykły z zamknięciem strunowym. (Woreczki na telefon lub aparat fotograficzny można nabyć przed spływem u kierowcy).
14. Swoje rzeczy osobiste można zabezpieczyć wsadzając je do worka wodoodpornego /foliowego i odpowiedniego luku w kajaku.
15. Należy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość płynów przed spływem. Woda z rzeki nie nadaje się do picia nawet po przegotowaniu.
16. Nie należy pływać w czasie burzy oraz przy porywistym wietrze - istnieje ryzyko niekontrolowanego przewrócenia kajaka.
17. Obowiązuje zakaz rozniecania otwartego ognia w pasie drogi granicznej oraz pozostawiania nie wygaszonych ognisk w odległości do 300 metrów od linii granicy państwowej

Zasady przebywania
w pasie drogi granicznej
Rozporządzenie
wojewody
Obowiązujące
przepisy
Zmiana do
rozporządzenia
wojewody 2018

Poziom wody na Bugu w Kryłowie


Tutaj znajdziesz elektroniczne wersję przewodników dla kajakarzy po rzece Bug i inne


Oferujemy również przewo- dniki turystyczne i mapy dla kajakarzy w tradycyjnej formie papierowej, które można nabyć u nas wysyłkowo po uprzednim kontakcie telefonicznym lub e-mailowym


Internetowy kurs kajakowy


Kontakt:                             Partnerzy :                     

kajakibug.pl

Paweł Leśniak
NIP 6851226351
REGON 388639342
22-554 Trzeszczany Pierwsze
Zadębce 50,
Telefon: 606857117
E-mail: info@kajakibug.pl